Zjednoczone Emiraty Arabskie już nie za miliona złotych monet

20:00


Palec do budki, kto chociaż raz w życiu marzył o tym, żeby poczuć się jak szejk? Pewnie wielu z Was Emiraty Arabskie wyobraża sobie jako miejsce niczym z bajki, gdzie wszystko musi być naj... największe, najlepsze, najpiękniejsze. Jeszcze do niedawna wakacje spędzone w Dubaju czy Abu Dhabi kojarzyły się z luksusem na który mogą sobie pozwolić nieliczni. Mam dla Was miłą wiadomość i Wy możecie poczuć się jak szejk prosto z bajki, nie koniecznie wydając milion złotych monet. 

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Jest to region pustynny, więc nikogo nie powinno dziwić że temperatury tam panujące są wysokie. W okresie od maja do października termometry potrafią rozgrzać się do czerwoności i zatrzymywać się przy 50 st C. Z tego też względu dla turystów z Europy, którzy nie do końca są przyzwyczajeni do takich temperatur najkorzystniejsze jest planowanie podróży do ZEA w okresie od listopada do kwietnia, kiedy temperatury są niższe, o wiele bardziej przyjemne a wahają się w granicach między 23 a 31 st. Co prawda w tym właśnie czasie nad Emiratami pojawiają się deszcze, jednak nie przeszkadzają one w przyjemnym spędzeniu wakacji. 


Chyba nikogo nie zdziwi również fakt, że wyjeżdżając do Emiratów wypoczywa się na piaszczystych plażach. Szerokie plaże pokryte miałkim piaskiem to coś co jest niewątpliwym atutem wakacji spędzonych właśnie w tym miejscu. Do tego ciepła woda, której minimalna temperatura to 20 st, a w sezonie letnim nawet 30 st. Czego chcieć więcej? Dla miłośników błogiego lenistwa, którzy uwielbiają dnie spędzone na łonie natury czytając książkę przy lampce smacznego wina to z pewnością wymarzona sceneria.

Osobom które nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu polecam zwiedzenie Dubaju. To właśnie w tym miejscu znajduje się najwięcej atrakcji, które powinny zagościć w planie zwiedzania. Historia Emiratów jest stosunkowo krótka, część miasta nazywana starym Dubajem powstała zaledwie 50 lat temu. Wyjeżdżając do Emiratów nie nastawiajmy się na wielogodzinne zwiedzanie zabytków, wręcz przeciwnie tutaj miasto zwiedza się, żeby zobaczyć najnowsze budowle powstałe już w XXI w.  Ilość atrakcji jest naprawdę imponująca, dlatego zaproponuję Wam tylko kilka z nich.


Burj Al Arab

Bardzo często myśląc o jakimś miejscu kojarzymy go z pewną budowlą, i tak w Rzymie jest Coloseum, w Paryżu Wieża Eiffla, w Sydney budynek Opery, a w Dubaju Burj Al Arab, najbardziej luksusowy hotel na świecie o charakterystycznym kształcie przypominającym żagiel. Mimo, że w hotelarstwie istnieje precyzyjnie określona kategoryzacja hoteli w skali od 1 do 5 gwiazdek hotel ten przez wielu został okrzyknięty 7 gwiazdkowym. Co prawda niewiele osób może sobie pozwolić na nocleg w tym hotelu, mimo wszystko zobaczenie go z bliska należy do punktów obowiązkowych podczas zwiedzania miasta. 


Burj Khalifa

Obecnie najwięcej zachwytów wzbudza jednak inny budynek, Burj Khalifa, obecnie najwyższy wieżowiec na świecie. Mieści się w nim hotel zaprojektowany przez samego Armaniego, apartamentowce, biura, restauracje. Oprócz pierwszego miejsca pod względem wysokości budynek może się poszczycić chociażby położonym najwyżej na świecie basenem czy najwyżej usytuowanym tarasem widokowym na który może wejść każdy oczywiście po uiszczeniu opłaty. Tak naprawdę na chętnych do podziwiania panoramy miasta z najwyższego budynku na świecie czeka nie jeden, a dwa tarasy widokowe. Pierwszy bardziej dostępny cenowo dla zwykłego turysty znajduje się na 124 piętrze, natomiast drugi na który wstęp jest czterokrotnie droższy znajduje nieco wyżej, bo na 148 piętrze, osoby decydujące się na droższą wersje w cenie mają możliwość podziwiania widoków zasiadając w wygodnych fotelach, przy okazji delektując się pysznymi słodkościami i napojami. Żeby dostać się na górę trzeba przejść przez kolejne najmiejsce, a dokładnie przez największe na świecie centrum handlowe Dubai Mall, bez grama przesady muszę powiedzieć, że można w nim znaleźć wszystko czego dusza zapragnie. Niebywałą atrakcją jest imponujących rozmiarów akwarium w którym można podziwiać różne gatunki ryb z rekinami włącznie, dla chętnych istnieje możliwość nurkowania wśród nich, choć atrakcja ta nie należy do najtańszych. 


Dubajskie fontanny

Uwielbiam pokazy łączące trzy elementy światło, wodę i muzykę. Tuż obok Burj Khalifa znajduje się imponujących rozmiarów fontanna na której zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami odbywają się przepiękne spektakle, które bez dwóch znań trzeba zobaczyć na własne oczy. Strumienie wody przepięknie tańczące w takt puszczanej muzyki, osiągające nawet 150 m wysokości (to mniej więcej wysokość 50-piętrowego budynku) robią wrażenie. Fontanna Burj przez wielu nazywana jest ósmym cudem świata. 


Wild Wadi Waterpark

W Dubaju nie brak również atrakcji dla najmłodszych, wśród których prym wiedzie Aquapark Wild Wadi. Jest to miejsce z mnóstwem zjeżdżalni i innych atrakcji wodnych, gdzie całe rodziny mogą spędzić cudowny dzień. Zróżnicowana oferta tego parku wodnego sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem, starszych gości cieszy się najwyższa na świecie 33-metrowa zjeżdżalnia, na której podczas zjazdu można osiągnąć ekspresową prędkość sięgającą 80 km/h. 


Aquaventure Waterpark

To chyba obecnie najpopularniejszy park wodny w Dubaju. Znajduje się on na jednym z liści słynnej dubajkiej wyspy palmowej. Podczas pobytu w tym miejscu można korzystać z mnóstwa wodnych atrakcji, sztucznej plaży oraz Dolphin Bay - miejsca w którym można popływać z delfinami. 


Delfinarium

Osoby którym wystarczy obejrzenie delfinów na odległość mogą zabrać dzieci do delfinarium. Nie znam dziecka, które nie lubiłoby rybek, dlatego jestem pewna że wybierając tą atrakcję sprawisz wielką radość swojemu maluchowi. 

Na koniec kilka informacji praktycznych odnośnie samego wyjazdu. Jeżeli wybieracie się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich tylko w celach turystycznych i wasz pobyt będzie nie dłuższy niż 90 dni wtedy nie potrzebujecie (obywatele Polski) wizy do wjazdu na terytorium ZEA. Niezbędne jest natomiast posiadanie paszportu, który będzie ważny jeszcze przez conajmniej 6 miesięcy. Na terenie Emiratów walutom obowiązującą jest dirham. Nie ma ograniczeń odnośnie wwożenia i wywożenia pieniędzy na teren Emiratów, jedynie w przypadku przewozu większej sumy przekraczającej 40 tyś. AED istnieje konieczność wypełnienia stosownej deklaracji. 

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich lecąc lotem bezpośrednim dolecimy w około 5 godzin. Wystarczy ten stosunkowo krótki lot, żeby znaleźć się w tym najbogatszym państwie świata.

Podobne posty

0 komentarze

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)