Jackie

12:00


Niewątpliwie ostatnie miesiące to ważny okres dla Stanów Zjednoczonych. Zmiana głównego mieszkańca Białego Domu wzbudza w ludziach skrajne emocje. Z tymi wydarzeniami zbiegła się w czasie premiera filmu opowiadającego historię chyba najpopularniejszej jak dotychczas pierwszej damy USA Jacqueline Bouvier Kennedy. 

John i Jackie Kennedy pozowali na idealną parę. Przystojny Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, a u jego boku elegancka, idealna pani domu. Amerykanie pokochali tą parę, w dużej mierze za sprawą samej Jackie. Była ona wzorem do naśladowania dla wielu kobiet. Jej sposób ubierania podziwiany jest do dziś i nie ma nic dziwnego w tym, że zyskała miano ikony stylu. Wyczucie z jakim postępowała każdego dnia sprawiało, że ona a przy tym i para jaką tworzyła z mężem była przez wielu podziwiana. Mimo, że rzeczywistość nie była tak piękna jak obrazek stworzony na potrzeby wizerunku idealnej pary prezydenckiej, Jakie do ostatnich dni starała się, żeby życie 35. Prezydenta Stanów Zjednoczonych było zapisane niemal złotą czcionką na kartach historii.

Pod uroczy biały dom podjeżdża taksówka, wysiada z niej mężczyzna, jak się później okazuje dziennikarz popularnego tygodnika Life, drzwi otwiera mu sama Jacqueline Kennedy, która chwilę wcześniej widzieliśmy jak poddenerwowana oczekiwała jego przyjazdu. Wydaje się, że wywiad którego będzie udzielała pani Kennedy jest dla niej niezwykle ważny. Dlaczego?

Jackie to film skupiający się na emocjach targających pierwszą damą ameryki po tragicznej śmierci jej męża. Został on stworzony w formie wywiadu udzielanego dziennikarzowi popularnego tygodnika Life. Jest to pierwsza tego typu rozmowa po tych przełomowych wydarzeniach w życiu Jacqueline Kennedy. Była pierwsza dama nie pozostawia złudzeń dziennikarzowi, że to ona zadecyduje jak będzie wyglądał przygotowany przez niego wywiad. Każde słowo jest przemyślane, a w momentach kiedy pozwala sobie na chwilę słabości, szybko uświadamia rozmówcę, że nie pozwoli na to, żeby znalazło się to na łamach magazynu dla którego powstaje wywiad.

Podczas wywiadu poznajemy historię wydarzeń od 22 listopada 1963, aż do pogrzebu 35. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pierwsze chwile po zamachu, przekazanie tej jakże strasznej nowiny dzieciom, decyzje odnośnie miejsca pochówku, plan ostatniej drogi prezydenta Stanów Zjednoczonych. Widzimy w nich Jacqueline Kennedy jako posągową kobietę, która starała się o idealny wizerunek rodzinny nawet w tak tragicznych chwilach. Wszystko miała przemyślane w najmniejszych szczegółach. Nie słuchała doradców. Miała własną wizję, którą wbrew wszystkim postanowiła urzeczywistnić. Czy jej się to udało? Tego dowiecie się z filmu.

W rolę Jackie Kennedy wcieliła się Natalie Portman. Aktorka włożyła bardzo dużo pracy w przygotowania do tego filmu. Sposób poruszania się, gesty, mimika twarzy, zostały niemal idealnie skopiowane z pierwowzoru. Świetnie to widać szczególnie w scenach będących swego rodzaju rekonstrukcją filmu "A Tour of The White House" w którym Pierwsza Dama Jackie Kennedy oprowadza widzów po pięknie przygotowanych przez nią salach Białego Domu. Natalie Portman za rolę Jackie dostała nominację do Oskara. Wydaje się, że aktorka zrobiła wszystko, żeby statuetka trafiła właśnie w jej ręce. 


Podobne posty

6 komentarze

 1. Chętnie wybiorę się na ten film do kina.
  Bardzo ładny blog. Chętnie będę zaglądać. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, bardzo miło będzie nam Ciebie gościć w naszych skromnych wirtualnych progach :)

   Usuń
 2. oj powiem że kusi kusi! ale najpier grey i la la land :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na tapecie też znajdują się te dwa filmy, chyba jako pierwszy wypadnie grey, biedny la la land nie może się doczekać na swoją kolej ;)

   Usuń
 3. Natalie jak zawsze sie wspaniale wciela ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)