TOP 3 dla dzieci we Wrocławiu

17:00


Nasz wakacyjny wyjazd już tuż tuż, a ja właśnie zdałam sobie sprawę, że nie napisałam Wam o naszym majówkowym wypadzie. W tym roku postawiliśmy na wyjazdy w różne rejony Polski i majówkę spędziliśmy we Wrocławiu. Jest to miasto, które napewno warto odwiedzić. Dziś chciałam Wam polecić trzy miejsca do których trzeba wybrać się z dzieckiem będąc we Wrocławiu. 

Wrocławskie ZOO


Nikogo pewnie nie zdziwi jak na pierwszym miejscu naszej listy znajdzie się wrocławskie ZOO. 
Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, który swoje podwoje otworzył 10 lipca 1865.  W tym już ponad 150 letnim miejscu spotkać można zwierzęta niemal z całego świata. 


Na wycieczkę do zoo warto przeznaczyć conajmniej pół dnia. Przemierzenie całego ogrodu zajmującego 33 hektary może zająć trochę czasu. Z myślą o milusińskich zostały przygotowane specjalne drewniane wózki, które można wypożyczyć przy wejściu do zoo, z pewnością ułatwią  one przemierzanie specjalnie przygotowanych tras zwiedzania. Co prawda my nie skorzystaliśmy z tej opcji, ale już w trakcie zwiedzania pożałowaliśmy tej decyzji, gdy Kubulek zaczął jęczeć, że bolą go nóżki i chce na rączki. Koszt takiego udogodnienia do 10 złotych. 


Wśród 14 tysięcy mieszkańców wrocławskiego zoo można spotkać zwierzęta należąca do około 1000 gatunków. Odwiedzając to miejsce mamy okazje na własne oczy zobaczyć osobniki zamieszkałe na wszystkich kontynentach. 


Nie lada gratką jest Afrykarium w którym w iście tropikalnym klimacie żyją żółwie, hipopotamy, krokodyle i różne kolorowe rybki wsród których niejedno dziecko niemal skakało z radości widząc rybkę Nemo czy Doris. Ogromne wrażenie zarówno na dzieciach, jak i dorosłych robi szklany tunel. Przechadzając się nim, możemy podziwiać żółwie, rekiny i inne rybki pływające nad naszymi głowami, niemal na wyciągnięcie ręki. 


Wizyta we wrocławskim zoo co prawda nie należy do najtańszych, ale nie wyobrażam sobie, nie odwiedzić tego miejsca będąc we Wrocławiu. Bilety można kupić zarówno na miejscu w kasach, jak również przez internet klikając tutaj. Cena biletu normalnego to 45 zł, ulgowego 35 zł, a rodzinnego 150 zl. Cały cennik ze szczegółowymi informacjami znajdziecie tutaj.


Zupełnie zapomniałam wspomnieć o godzinach otwarcia. Zoo można zwiedzać codziennie od godziny 09:00. W ciągu tygodnia do 18:00, a w weekendy do 19:00. Warto pamiętać, że kasy i wejścia zamykają godzinę wcześniej. 

Kolejkowo


Nie znam dziecka, które nie lubi bawić się kolejką. Nie wiem co jest takiego czarodziejskiego w tej zabawce, ale jedno jest pewne, gdy jesteście we Wrocławiu musicie odwiedzić Kolejkowo. 


Jest to największa makieta kolejowa w Polsce prezentująca atrakcje Dolnego Śląska. Miejsce to wprost tętni życiem, i nie dzieje się to tylko za sprawą odwiedzających je osób, ale dzięki bardzo realistycznym makietom i miniaturowom. 


Przechadzając się wzdłuż makiet możemy natknąć się na różne perełki architektoniczne Wrocławia (Dworzec Świebodzki czy kamienice wrocławskiego rynku) i okolic, wśród których góruje obserwatorium metereologiczne na Śnieżce. 


Ten cudowny świat w miniaturze możemy podziwiać zarówno za dnia, jak i w nocy. W Kolejkowie dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty. Ciekawa jest możliwość obserwowania tego miejsca z obydwu perspektyw.


Podczas zwiedzania można wziąć udział w fajnej zabawie, która wymaga od nas skupienia i dużej spostrzegawczości.Koszt wstępu do Kolejkowa to 19 zł za osoby dorosłe i 15 zł za dzieci powyżej 3 roku życia. Bilety dostępne są zarówno na miejscu, jak i przez internet tutaj.

Kolejkowo czynne jest codziennie od 10:00 do 18:00. 

Wytwórnia Figur Woskowych


Na koniec chciałabym Was zabrać do bajkowego świata, w którym można spotkać postaci z różnych bajek. Wytwórnia Figur Woskowych, bo o niej właśnie mowa co prawda obecnie przenosi się do nowego miejsca, przez co od 19 czerwca zamknęła na jakiś czas swoje podwoje. Jednak warto śledzić jej stronę i jak tylko otworzy się na nowo koniecznie odwiedzić ją. 


Kubulek jak tylko wszedł do środka to oszalał z radości. Biegał między ulubionymi bohaterami bajek co rusz się do nich przytulając, podając im rękę czy głaszcząc je. W tym muzeum figur woskowych znaleźć można postaci z takich bajek jak Shrek, Kraina lodu, Minionki, Uniwersytet potworny, również miłośniki takich klasyków jak Smerfy, Flinstonowie czy Scooby-doo ucieszą się z wizyty w  tym miejscu.


Co prawda miejsce to nie należy do największych, wręcz powiedziałabym, że jest niewielkie, ale może w nowym miejscu będą mieli więcej miejsca i dzięki temu pojawią się nowi bajkowi bohaterowie. 


Bilety wstępu również tutaj nie należą do najtańszych, dorośli zapłacą 25,00 zł, dzieci 18,00 zł, a bilet rodzinny to koszt 75,00 zł.

Wytwórnia Figur Woskowych do tej pory była czynna od godziny 10:00 w tygodniu do 18:00, a w weekendy do 20:00. Trudno mi powiedzieć jakie będą godziny otwarcia po przenosinach do nowego miejsca. 
 

Wszystkie te miejsca zostały przez nas sprawdzone i z czystym sumieniem możemy je polecić na wyjazd z dzieckiem. Odwiedzaliśmy je kiedy Kubulek miał 3,5 roku i myślę, że to jest taki minimalny wiek, kiedy dziecko może skorzystać z tych atrakcji i jednocześnie coś zapamiętać. 

Podobne posty

4 komentarze

 1. Zoo to oczywiście podstawa każdej wycieczki. Ale o tej atrakcji Kolejkowo nie słyszałam. Myślę, że moim dzieciom też to powinno sie spodobać, a że nie mamy daleko do Wrocławia to pewnie wybierzemy się tam wkrótce

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Wrocław, ale np w zoo jeszcze nie bylam ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia :) Uwielbiam Wrocław, on ma swój urok i sporo do zaoferowania. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy okazji następnej wizyty we Wrocku z pewnością zajrzymy przynajmniej w jedno z tych miejsc. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)