Rozkminy pogodnej mamuśki - mieszane uczucia

13:12


Połowa marca zbliża się wielkimi krokami. To właśnie wtedy na świecie pojawi się nasza mała księżniczka. Przygotowania do wielkiego dnia idą pełną parą. Niby wszystko idzie zgodnie z planem a mną targają mieszane uczucia. Radość miesza się ze obawami. Czego tak naprawdę się boję? Wydaje mi się, że "boję się" nie do końca opisuje moje odczucia, jednak nie potrafię do końca określić tego co teraz czuję. 

Zaczynam zastanawiać się czy dam sobie z tym wszystkim radę. Ogarnięcie domowego ogniska przy dwójce małych dzieci to nie taka łatwa sprawa. Co prawda Kubek nie jest już takim maluszkiem, jednak mimo to jemu też trzeba poświęcić swój czas, nie można go odstawić na boczny tor tylko dlatego, że na świecie pojawi się jego siostrzyczka. Skrycie marzę o tym, żeby malutka okazała się takim cudnym dzieckiem jak jej braciszek, który tak naprawdę był bardzo grzecznym noworodkiem, a później niemowlaczkiem. Co prawda mieliśmy z nim przeboje zdrowotne, ale mimo to śmiało mogę powiedzieć, że był z niego mały aniołek. 

Ale jeśli tak nie będzie? Jak okaże się, że moja córeczka okaże się małym diabełkiem? Małą przylepą, która całe dnie będzie chciała spędzać na rękach u mamy, przyssana do piersi, która zamiast służyć do karmienia stanie się jej naturalnym smoczkiem? Co prawda, wychodzę z założenia, że to kwestia przyzwyczajenia i wszystko zależy od tego na co ja jej pozwolę. Jednak, czy w rzeczywistości jest to takie łatwe? Sama wiem ile rzeczy obiecałam sobie planując wychowanie Kubulka, a jak się to skończyło? Nijak. 

Tak naprawdę, jak się dłużej nad tym wszystkim zastanowię, to znów niczym bumerang wraca do mnie słowo klucz, którym jest "organizacja". To dzięki niej powinno być wszystko dobrze. Niczym odkrywczym nie będzie stwierdzenie, że im więcej człowiek ma na głowie tym bardziej jest zorganizowany. Ja jakoś tego nie widzę. Ale nie pozostaje mi nic innego jak zakasać rękawy i wziąć się w garść zamiast marudzić. Dotychczasowa organizacja domowych obowiązków będzie musiała ulec lekkiej zmianie i wtedy  wszystko będzie ok. 

Podobne posty

0 komentarze

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)