Czarno biały świat - Książeczki kontrastowe

19:00Już podczas pierwszej wizyty u nas w domu położna zasugerowała mi, żebym pokazywała małemu biało-czarne obrazki, bo właśnie tylko w takich kolorach maluch widzi. Za każdym razem podczas zakupów w sklepach robiłam poszukiwania książeczek, które byłyby w tych dwóch istotnych dla niemowlaczka kolorach. Niestety znalezienie ich nie jest takie łatwe. Tu pewnie pojawią się u wielu myśli, że przecież można było zamówić coś takiego przez Internet, może i można było, ale ja akurat w tym przypadku starałam się znaleźć je w sklepach stacjonarnych. 

Ostatnio przeglądając stronę Biedronki w poszukiwaniu jakichś promocji na artykuły dziecięce, niemal nie podskoczyłam z radości. Przetarłam oczy z niedowierzaniem, ale okazało się, że wzrok mnie nie mylił. W końcu moje poszukiwania zakończyły się sukcesem. Póki co udało nam się zdobyć tylko 2 książeczki, ale oferta jest ważna od 2 do 15 marca, więc mam nadzieję, że i pozostałe dwie z serii trafią na półkę Kubusia, dzięki czemu będzie miał całą kolekcję. O co właściwie tyle szumu? O książeczki kontrastowe. Cóż to takiego? To książeczki stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych, tytułowy kontrast tworzy zestawienie bieli z czernią i to właśnie w tych dwóch kolorach prezentowane są różnego rodzaju obrazki. A dlaczego jest to takie dobre? Dziecko widzi świat tylko w dwóch wymiarach, na dodatek nieostro, dlatego połączenie dwóch najbardziej podstawowych kolorów jest idealnym rozwiązaniem.


Tak jak wspomniałam wcześniej w skład serii wchodzą 4 książeczki o różnej tematyce, dzięki czemu maluszek może poznawać zarówno różne przedmioty, które już go otaczają, bądź w przyszłości będą, jak i zwierzęta zarówno te które można spotkać w niejednym domu, podczas spaceru, bądź u cioci na wsi oraz te, które mieszkają trochę dalej i zobaczyć je można jedynie w zoo bądź podczas podróży. 


Książeczki są niewielkich rozmiarów, więc można zabrać je ze sobą wszędzie. Zarówno okładka, jak i każda z kartek stworzona jest z grubej tekturki, dzięki czemu maluchy, które już potrafią chwytać różne rzeczy w swoje zwinne łapki, będą mogły również same przekładać strony książeczki. Dodatkowym atutem jest to, że obrazki znajdujące się na każdej ze stron mają inną fakturę niż tło, są one śliskie i błyszczące, dzięki temu wyróżniają się na matowym tle. Wg autora książeczki kontrastowe są przeznaczone dla dzieci od 3 miesiąca życia, więc jak znalazł dla nas, bo przecież my już jesteśmy w połowie 5. Jak tylko książeczki trafiły w ręce Kubusia, mały oglądał je z zaciekawieniem. Zobaczymy czy to przez fakt, że była to nowość, czy takie zainteresowanie mu zostanie. Na pewno podzielę się moimi spostrzeżeniami, za jakiś czas. Pictures by Me

Podobne posty

1 komentarze

  1. Dla maluszka również wygląd jest ważny, to pierwsze, na co zwraca uwage :) a te ksiazeczki sa urocze! pozdrawiam, zapraszam ;)

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)