Odwiedziny u zwierzaków w Ueckermunde

19:43


Idziemy do zoo, zoo, zoo, idziemy do zoo zoo zoo, jedziemy do zoooooo, zoo zoo zoo. Taka melodia wybrzmiewała w naszym wesołym autku w niedzielny poranek. Co prawda my na nasze potrzeby śpiewaliśmy jedziemy, ale tak czy siak pasowało. Repertuar został wybrany nie bez przyczyny, chcieliśmy w ten sposób pozytywnie nastroić się na naszą przygodę w zoo właśnie. W związku z tym, że mieszkamy blisko granicy odwiedziliśmy ogród zoologiczny znajdujący się u naszych zachodnich sąsiadów, a dokładnie w Ueckermunde.

W ogrodzie zoologicznym w Ueckermunde mieszka ponad 400 zwierzaków ze 100 różnych gatunków. Można obserwować je zarówno za ogrodzeniem, jak i z bliska.


Wyobrażacie sobie miejsce gdzie małpki skaczą po drzewach albo spacerują, a Wy przechadzacie się między nimi? Pewnie większość z Was w pierwszym momencie pomyślało o jakimś egzotycznym kraju. Okazuje się, że taką szansę mamy nieco bliżej, bo właśnie w tym niemieckim ogrodzie zoologicznym. Oswojone małpki potrafią czasem podchodzić naprawdę blisko do swoich gości. Małpi gaj to chyba najbardziej popularna atrakcja tego miejsca, przy wejściu na jego teren jest jednak adnotacja, że robimy to na własną odpowiedzialność, znajduje się również zakaz wjeżdżania z wózkami. W związku z tym, że razem z przyjaciółmi zabraliśmy dla naszych dzieciaczków wózki, na wypadek gdyby odwidziało im się bieganie, mamuśki zostały z wózkami odpoczywając od swoich pociech, a tatusiowie wzięli dzieci pod pachy i poszli do świata małpek.


Nie lada frajdą szczególnie dla dzieci jest zoo do głaskania. Jest to zagroda do której można wejść i zaprzyjaźnić się z mieszkającymi w niej kozami karłowatymi, pogłaskać je, a nawet nakarmić specjalnie do tego celu przygotowaną karmą możliwą do kupienia w automacie. Kubusiowi bardzo podobały się kózki, głaskał je, jedną chciał nawet złapać za ogon ;)Dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy karmienia zwierząt, które odbywają się przez cały tydzień, u wybranych mieszkańców zoo.


W weekendy królewska rodzinka zgodziła się na audiencję u siebie i pokazy karmienia. Nam niestety nie udało się zdarzyć na 14:00 i mogliśmy zobaczyć jedynie leniwie lwy na poobiedniej sjeście. Chłopaki po zakończeniu naszego spaceru po ogrodzie pobiegli jeszcze raz do klatki lwów, która chyba jest najbardziej zabezpieczona w całym ogrodzie i udało im się zobaczyć je już bardziej aktywne.
W wielu miejscach na terenie całego ogrodu zoologicznego znajduje się mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, place zabaw, makieta przy której można zrobić sobie zdjęcie przemieniając się w króla dżungli oraz interaktywne tablice po naciśnięciu których można usłyszeć odgłosy zwierząt.
Ogród zoologiczny w Ueckermunde to świetna propozycja na rodzinny wypad. Kubuś był zachwycony możliwością zobaczenia tak różnych zwierzątek, począwszy od zwykłych kaczek, przez mieszkańców lasu takich jak sarenki czy jeleni, po małpki, kangury,  zebry, a nawet flamingi.


Liczba zwierząt które można spotkać w parku i chęć zatrzymania się przy każdym z nich sprawia, że w zoo można spędzić około 3 godziny. Warto przygotować małą przegryzkę, bo taki spacer może sprawić, że zgłodniejemy, co prawda na terenie ogrodu znajduje się bar z przekąskami, jednak nie zawsze to co on oferuje może nam odpowiadać. W budynku głównym, znajdującym się na wejściu do tierpark podobno znajduje się restauracja, jednak nie rzuciła mi się ona w oczy, pewnie dlatego że nie byliśmy zainteresowani tego typu atrakcjami.


Główny sezon w parku rozpoczyna się już 19 marca i trwa do 31 października, w tym okresie można go odwiedzić w między 10:00 a 18:00. W pozostałe dni roku, z wyjątkiem Wigilii i Sylwestra działa od 10:00 do 15:00.


Kasa biletowa znajduje się w budynku głównym, obsługa mówi po polsku dzięki czemu z łatwością można nabyć bilety wstępu. Wstęp do ogrodu jest płatny, jedynie dzieciaczki do 3 roku życia mogą go odwiedzić za darmo, dzieci od 3 do 15 lat płacą 4,5 €, dorośli potrzebują dwa razy tyle co dzieci czyli 9 €.

Podobne posty

3 komentarze

 1. Jakie świetne zwierzaczki.
  Bardzo ciekawe miejsca :)

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super miejsce na wycieczkę z dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)