Śmierdząca sprawa - Woreczki na zużyte pieluszki

19:46


Bawisz się z dzieckiem w najlepsze, aż tu nagle pojawia się niemiły zapaszek, okazuje się że pieluszka maluszka jest pełna. Nie pozostaje nic innego jak zmienić ją na nową i pozbyć się starej. Niestety nie da się od razu pozbyć z domu takich pieluszek z „toksyczną” zawartością. Co w takim razie zrobić, żeby te nieprzyjemne zapachy nie roznosiły się po całym mieszkaniu? Jednym z rozwiązań jest użycie specjalnych woreczków na zużyte pieluszki. Na rynku możemy znaleźć kilka tego typu woreczków, większość z nich jest łatwo dostępna zarówno w hipermarketach, jak i drogeriach. 


Dziś przygotowałam dla Was porównanie trzech z nich.Woreczki zapakowane są w zgrabne opakowanie nie zajmujące zbyt wiele miejsca na którego środku znajduje się plastikowe wieczko, po którego otwarciu z łatwością można wydobyć woreczek. Przy świeżo otwartym opakowaniu, czasem może się zdarzyć, że jednorazowo wyjmie się kilka woreczków, jednak w miarę ich ubywania ten problem znika.


Cechą charakterystyczną woreczków na pieluszki jest to, że są one zapachowe. Ma to na celu zakamuflowanie nieprzyjemnej woni zużytej pieluszki. Wszystkie trzy firmy używają zapachów dość intensywnych, pudrowych, niczym zasypka dziecięca. Pod względem zapachowym są one do siebie bardzo podobne, może jedynie woreczki Babydream mają nieco łagodniejszy zapach.


Woreczki to tak naprawdę małe foliowe reklamóweczki. Wielkość jednak jest na tyle spora, że spokojnie zmieściłyby się w nich 2 pieluszki. Uważam, że byłoby to mało higieniczne i chyba nie takie było założenie producentów, w związku z czym wg mnie spokojnie wystarczyłyby o połowę mniejsze. Porównując 3 rodzaje woreczków, które bierzemy pod uwagę w tym zestawieniu pod względem szerokości wszystkie są takie same, na długość woreczki Babydream są dłuższe o około 2 cm. 


Pod względem kosztu zakupu na prowadzenie wysuwa się również Babydream, dodatkowo jak trafi się na promocje to można kupić woreczki tej firmy nawet za niecałe 4 grosze. 

Woreczki na zużyte pieluszki obowiązkowo znajdują swoje miejsce u nas w domu. Najczęściej używamy je gdy jesteśmy poza domem, podczas spacerów, pikników, wizyt u rodziny i znajomych, a nawet na zakupach czy w restauracjach. Dodatkowym atutem jest to, że mając je pod ręką można w nich również przechować brudne ubranka, inne śmieci, itp.


Czy Wy też używacie takich woreczków czy uważacie je za zbędny gadżet?

Podobne posty

2 komentarze

  1. Śmierdząca :) ale jaka istotna! Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że w przyszłości przy swoim maluszku też będę ich uzywała ;) pozdrawiam i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)