Woliński świat Wikingów

18:05


Co prawda sama wyspa Wolin nie jest nam obca. W dzieciństwie nie raz przez nią przejeżdżaliśmy w drodze nad morze. Jednak leżący tuż obok skansen wikingów znaliśmy jedynie ze słyszenia. Dlatego postanowiliśmy ostatni wypad nad morze wykorzystać do poznania tego zakątka. 


Na teren na którym zlokalizowany jest skansen wchodzi się przez bramę. Jest on w całości otoczony wałami obronnymi. Może nie należy on do największych, jednak jest wystarczający do tego, żeby pokazać jak funkcjonowali kiedyś ludzie. 


Miłośnicy broni, mogą cofnąć się na chwile w czasie dzierżąc w dłoni miecz, oszczep, a nawet topór. 


Godna uwagi jest precyzja z jaką zostało stworzone to miejsce. To sprawia, że można się poczuć jakbyśmy żyli w tamtej epoce.


Zwiedzanie skansenu nie kończy się na przechadzce po jego terenie i oglądaniu budynków z zewnątrz. Do każdego z nich można wejść i podziwiać w nich repliki mebli oraz przedmiotów używanych na co dzień 1000 lat temu.

Naszą wycieczkę skończyliśmy oglądając to miejsce z innej perspektywy. Udaliśmy się na drewnianą wieżyczkę zlokalizowaną przy bramie z której rozpościera się doskonały widok nie tylko na wioskę, ale również na pobliską wyspę Wolin. 

Podobne posty

1 komentarze

  1. Super zdjęcia! Mały rośnie jak na drożdżach - coraz większy przystojniaczek :)

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)