Ściana z pomysłem

11:51

Źródło: http://naklejkisalamandra.pl/

Dziś inauguracja nowego działu na blogu. Tak jak wspominałam jakiś czas temu, aktualnie zajmuję się urządzaniem gniazdka dla mnie i mojego A.. Pochłonęło mnie to całkowicie. Pojawiają się wzloty i upadki. Jak to u kobiety częste zmiany decyzji. A wszystko to prowadzi do stworzenia wymarzonego wnętrza. Znalezienie rzeczy które spełniają nasze oczekiwania i w połączeniu ze sobą stworzą pasującą do siebie całość wcale nie jest takie łatwe jak może się wydawać. Trzeba temu poświęcić sporo czasu, czy to odwiedzając sklepy tradycyjne, czy przeszukując asortyment sklepów internetowych. Kiedy aranżujemy własne M musimy pamiętać, że kluczową rolę odgrywają detale, ozdoby, a co za tym idzie jego wykończenie. 
Dzisiejszy wpis będzie dotyczył dekoracji ścian, bo właśnie jestem na etapie poszukiwania wizji na ich ozdobienie w przedpokoju. Niebanalne dekorowanie ścian przybierające różne formy wyraża nasz charakter, upodobania i gust. Obecnie na rynku znajduje się wiele propozycji, dzięki którym możemy ozdobić nasze ściany. Obrazy, tapety, szablony, lustra, zegary są znane od dawna, ale z biegiem lat przyjmują coraz ciekawsze formy. Aktualnie popularna jest personalizacja, która umożliwia wykorzystanie naszych ulubionych zdjęć, sentencji czy wzorów do stworzenia wyrażającej nas dekoracji wnętrza.

Zdjęcia  możemy wykorzystać do stworzenia obrazu drukując go na płótnie naciągniętym na blejtram. 

Równie ciekawe, a wg mnie nawet bardziej efektowne są fototapety, na nich również możemy umieścić nasze zdjęcia. Dodatkowym atutem fototapet jest możliwość wizualnego powiększenia pomieszczenia, dzięki użyciu odpowiednich zdjęć tworzących głębie. 

 Źródło: http://www.druk24h.pl/Nasze ulubione sentencje można umieścić na ścianie na różne sposoby, korzystając z naklejek, szablonów, tworząc z nich obraz. 

Źródło: http://www.kartonia.pl/

Źródło: http://www.obrazoteka.pl/
Lustro może być ozdobą dzięki oryginalnemu kształtowi, jak i ciekawym ramom. Dziś nie musimy ograniczać się do wymiarów określonych przez producentów, obecnie wymiary i kształty luster możemy dostosować do naszych potrzeb. 
Źródło: http://piaggi.co.uk/mirrors/kaleidoscope.html

Źródło: http://www.robbaedition.com
Zegar to nie tylko przyrząd, który służy do wskazywania mijającego czasu. To również wspaniały przedmiot, którym możemy ozdobić ściany w mieszkaniu.

Źródło: http://flexistyle.com/pl/p/Zegar-scienny-points-kwadraty/159
Źródło: http://flexistyle.com/pl/p/Zegar-scienny-motylki-dlugi/32
Ja zdecydowałam się na zastosowanie fototapety i napisu. Na wprost wejścia do naszego mieszkanka znajduje się ściana, na jej środku umieszczone są drzwi do łazienki, natomiast po obydwu stronach od drzwi mamy ścianki o szerokości 90 cm. Na jednej z nich postanowiliśmy umieścić fototapetę z naszej sesji ślubnej, która odbyła się w Paryżu, my i symbol Paryża w tle. Wizja ta chodziła mi po głowie już od jakiegoś czasu, dzięki naszym dwóm kuzynom ziści się. Jeden który jest fotografem stworzył cudne zdjęcie, a drugi profesjonalnie uwieczni je na ścianie. Po prawej stronie drzwi natomiast my stworzymy napis przy użyciu naszych rączek, szablonu i farby w kolorze, który jest akcentem kolorystycznym obecnym w całym mieszkaniu. Już nie mogę doczekać się efektu końcowego. 

Podobne posty

3 komentarze

  1. Ostatnie 2 zegary są zaprojektowane i stworzone przez nas :)
    A tutaj znajdziecie 10 najpopularniejszych naszych zegarów: http://www.zegaryscienne.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomysł! Ścianę pięknie wypełni równiez tapeta ścienna! Polecam zakupy na https://4wall.pl/

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)