Ręcznik kąpielowy dla niemowlaka

18:33


Codzienna kąpiel to jeden z ulubionych rytuałów synusia z tatusiem. Początkowo, póki Kubulek był malutki kąpaliśmy go w małej wanience przygotowanej z myślą o niemowlakach, wtedy też było to rodzinne wydarzenie, tata trzymał, mama myła. Z czasem jak nasz łobuziak stał się bardziej ruchliwy kąpanie przeniosło się do dużej wanny i wtedy chłopaki zaczęli radzić sobie sami.


Dotychczas podczas mycia nie używaliśmy myjek, ani gąbek. Płyn rozprowadzaliśmy bezpośrednio na dłoń, wydawało nam się to o wiele bardziej higieniczne. Ostatnio mieliśmy okazję przetestowania myjki dołączonej do okrycia kąpielowego "Newborn Baby" firmy Canpol Babies. Wygodna rękawiczka mieści nawet męską dłoń. Jej mięciutka faktura gwarantuje bezpieczne mycie malucha bez obaw o podrażnienie delikatnego naskórka. Wzorki znajdujące się po jednej ze stron myjki budzą zainteresowanie brzdąca. Wydaje mi się, że zwolennicy używania tego typu gadżetów będą z niej zadowoleni. My jednak mimo wszystko pozostajemy przy naszych sprawdzonych metodach mycia.


Pielęgnacja po kąpieli od samego początku to już moja domena. Tatuś owija synusia w ręcznik i taki kokonik ląduje na przewijaku. Ręcznik z kompletu "Newborn Baby" sprawdza się tu bardzo dobrze. Co prawda jego wielkość jest dla nas już nie do końca wystarczająca, ale dla noworodka wymiary 80x80 będą na pewno w sam raz. Chłonność ręcznika jest wprost idealna, wystarczy jedno przetarcie ciała i od razu jest suchutkie. To wszystko za sprawą 90% zawartości bawełny w składzie zarówno okrycia kąpielowego, jak i myjki, dzięki czemu są one niezwykle miękkie i chłonne. W jednym z rogów ręcznika wszyty jest gwieździsty kapturek, który służy do okrycia mokrej główki. Ta część ręcznika nie dość, że jest niezwykle przydatna, bo w mig suszy włoski szkraba, to na dodatek dodaje okryciu kąpielowemu dużo uroku za sprawa nadruku, który w naszym przypadku akurat jest w niebieskie gwiazdki. 

Zarówno po miesięcznym stosowaniu ręcznika z kolekcji "Newborn Baby", jak i 6 miesięcznym wcześniej posiadanego okrycia kąpielowego z kapturkiem firmy Canpol Babies śmiało mogę polecić te produkty do codziennej pielęgnacji malucha. 

Picture by Me

Wpis dzięki współpracy z firmą Canpol Babies

Informacje o innych produktach firmy Canpol Babies znajdziesz klikając na poniższe tematy:


Podobne posty

1 komentarze

  1. Według mnie nieco lepiej sprawdzają się okrycia dla niemowląt, które nie posiadają tej miękkiej polarowej warstwy, mówiąc inaczej - wykonane w 100% z bawełny. Znacznie lepiej chłoną one wodą i są trwalsze - nawet po wielu praniach. Doskonałe są także ręczniki bambusowe - no ale ich cena jest także wyższa.

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)