Wietrzna Fuerteventura

22:58


Jak już pisałam wcześniej tegoroczne wakacje spędziłam na Fuerteventurze. Jest to wyspa należąca do archipelagu wysp kanaryjskich, która dzięki sąsiedztwu Sahary jako jedyna może się pochwalić przepięknymi piaszczystymi plażami będącymi największym skarbem wyspy. 

Magic Life Fuertevemtura Imperial
Tym razem tak jak zwykle wybrałam hotel o dobrej renomie. Na portalach opiniotwórczych miał on nieco niższą ocenę niż zeszłoroczny hotel, bo tylko 5/6, ale zdecydowałam się na jego wybór ze względu na to, że jest to hotel sieciowy. Decyzja była strzałem w 10. Teatr w którym odbywały się wieczorne animacje, sala kinowa, dyskoteka, bar z imprezami pod gołym niebem, fitness center, mnóstwo animacji w ciągu dnia, to wszystko sprawia, że w tym ośrodku nie można się nudzić. Wspaniale zadbano też o podniebienia gości, w restauracji głównej gdzie podawane są główne posiłki każdy znajdzie coś dla siebie, w barach znajdujących się na terenie całego kompleksu serwowane są bardzo różnorodne przekąski, w 4 restauracjach a’la carte można poczuć się jak w ekskluzywnych restauracjach. O hotelu można wypowiadać się w samych superlatywach. Naprawdę warto wybrać go na wakacje.
Ajuy
Zwiedzając wyspę na pewno trzeba trafić do tej miejscowości. Klimatyczne miejsce zachwycające skalistym krajobrazem, przepięknymi falami powstającymi dzięki zderzeniu oceanu z wybrzeżem oraz czarną kamienistą plażą.Betancuria
Była pierwszą stolicą wyspy. To właśnie w tej miejscowości zachowało się najwięcej śladów bogatej przeszłości wyspy. Najbardziej charakterystyczny dla tego miejsca jest kościół Santa Maria de Betancuria odwiedzany przez rzesze turystów.


Cotillo
Jest to rybacka osada, która słynie z przepięknych plaż, ale nie tylko. To właśnie tam powstała twierdza Toston, dzięki której mieszkańcy bronili się przed najazdami piratów.

Corralejo
Jest chyba najbardziej znane na wyspie, odwiedzane ze względu na charakterystyczne ruchome wydmy, momentami takiej wielkości, że przypominają pustynie. Często wybierane jest też przez miłośników kitesurfing’u ze względu na bardzo sprzyjające w tym miejscu warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu. Z plaż w Corralejo można podziwiać sąsiednie wyspy Lobos i Lanzarote, na które można się dostać z portu.


Pictures by ABi & Just


Podobne posty

1 komentarze

  1. Pięknie:) Bo choć moje wakacje były piękne różnych wyjazdów, to plażowania na słonecznej plaży na nich zabrakło...

    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Cieszymy się z Twoich odwiedzin w naszym małym wirtualnym świecie.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się to co w nim znalazłeś.
Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod postem.
Każda wypowiedź jest dla nas bardzo cenna.
Życzymy Ci udanego dnia pełnego uśmiechu :)